Mehmetçik Çocukları Eskişehir'de Gönüllerince Eğlendi

12/07/2018

VAKFIMIZDAN GÜNCEL HABERLER

12/07/2018

Mehmetçik Çocukları, 2018 yılı “Kültür Gezisi” kapsamında Eskişehir’in misafiri oldu. Ankara’nın ardından Eskişehir’i gezen kafile, şehrin tarihi dokusu ve kültürel zenginliklerinden oldukça etkilendi.

İlk olarak 2009 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen kültür gezisi kapsamında, Vakıf’tan öğrenim yardımı alan şehit ve gazi çocukları arasındaki sosyal ilişkilerin ve dayanışmanın artırılması, tarih bilincinin geliştirilmesi, Türkiye’nin doğal güzelliklerinin de gösterilerek yurt sevgisinin pekiştirilmesi hedefleniyor.

Kafilede yer alan gençler, üniversite şehri olarak da bilinen Eskişehir turuna, tarihi dokusuyla ziyaret edenlerin hayran kaldığı Odunpazarı gezintisi ile başladı. Kent Belleği Müzesi’nde bilgi birikimlerini artıran Mehmetçik Vakfı çocukları, yerli ve yabancı 160 tanınmış kişinin heykelinin bulunduğu Balmumu Müzesi’nde keyifli anlar yaşadı.

400.000 metrekare alan üzerine kurulu Sazova Parkı’nda doğayla bir araya gelen gençler, ardından Eskişehir merkezinin içinden geçen Porsuk Çayı’nda tekne gezintisi yaptı.Gezinin Eskişehir bölümü sona ererken kafile Bursa'ya doğru yola çıktı.

 

 

SON HABERLER