12.01.2016
 


Mehmet ÇİFTÇİOĞLU

Seyhan - ADANA


05.01.2016

Malul Mehmetçik’ten duygu dolu bir mektup...

“Askerlik görevimi ifa ederken gözümden yaralandım ve tedavilerimin bitmesi sonucunda taburcu ettiler. Akabinde askerliğe elverişli değildir raporu verdiler. Halen sol gözüm hiç görmüyor. O günden bugüne kadar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi göz biriminde tedavi olmaktayım.

Yıllar sonra Mehmetçik Vakfı tarafından hatırlanmak çok hoşuma gitti. Gururlandım. Hastalığımı bir nebze olsun hafifletmiş oldunuz. 16.12.2015 tarihinde kargo şirketinden aradılar ve bir kargomun olduğunu söylediler. Hiç kimseden bir paket beklemiyordum. Aldım kargo poşetini inceledim. Üzerinde kim tarafından gönderildiğini gösteren herhangi bir ibare yoktu. Hemen oracıkta açtım. Mehmetçik Vakfının amblemini görünce gözlerim doldu. Konserve kutusunu Beşiktaş’tan Dolmabahçe Sarayına kadar gururla taşıdım. Masamın üzerinde kavurma kutusunu incelerken mesai arkadaşım kutunun ne olduğunu sordu. Ben de askerde yaralandığımı bu nedenle Mehmetçik Vakfının bana hem maaş bağladığını hem de Kurban Bayramı’nda yapılan bağışlardan kesilen kurban etlerini kavurma yaptırarak askerde ölen, yaralanan askerlerin ailelerine gönderdiğini söyledim. O da çok memnun oldu. Hatta arkadaşım, bundan önceki Kurban Bayramı’nda kurbanını Mehmetçik Vakfına bağışlamıştı. ‘Siz de canlı canlı görün’ dedim. ‘Bakın yaptığınız bağışlar boşa gitmemiş’ dedim. Arkadaşım da Mehmetçik Vakfı ile gururlandı.

Bir gün eşim, küçük kızımıza giyecek bir şeyler almamız gerektiğini söyledi. Ben de ‘Mehmetçik Vakfı tarafından askerlik param yatırıldığı zaman alırız’ dedim. Eşim ‘Neden maaşınla almıyorsun da askerlik paranın yatırılmasını bekliyorsun?’ dedi. Ben de ‘O para çok temiz, çok bereketli, çok değerli, alnımın kurumayan terinin karşılığı tertemiz bir paradır. O nedenle o paranın yatırılmasını bekliyorum’ dedim.

Bizleri unutmadığınız için sizlere çok çok teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarınızda Allah’tan başarılar dilerim. ”

Hüseyin PAMUK

Sarıyer - İSTANBUL