17.05.2018

 

 

TSK Mehmetçik Vakfı, gücünü aldığı yüce Türk Milletine 36 yıldır hizmet etmenin gururunu yaşıyor.

36’ncı kuruluş yıldönümü dolayısı ile Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Yaşar BAL ile beraberindeki Vakıf yöneticileri ve çalışanlarından oluşan heyet, 17 Mayıs Perşembe günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Genel Müdür Yaşar BAL, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atam,

Mehmetçik Vakfı’nın “36’ncı Kuruluş Yıldönümü” münasebetiyle bir kez daha huzurunuzdayız.

Gücünü yüce milletimizin üstün insanlık ve yardımlaşma duygusundan alan Mehmetçik Vakfı, yardımsever halkımızın yaptığı bağışlar ile her geçen gün büyümekte ve hak sahiplerine sağladığı desteği arttırarak devam ettirmektedir.

Mehmetçik Vakfı, kuruluş amacına uygun olarak Kahraman Mehmetçiklerimize ve en değerli emanetleri olan ailelerine en iyi şartları sağlamayı hedefleyerek çalışmalarını sürdürmektedir.

“Gözünü kırpmadan vatan için hayatını feda eden veya yaralanan Mehmetçikler ile bize emanetleri olan aileleri için ne yapsak azdır” düşüncesi ile hareket eden Mehmetçik Vakfı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ulvi görevi, yardımsever halkımızın destekleriyle en üst seviyede yerine getirmeye devam edecektir.

Sarsılmaz ilkelerinizin ışığında ve aydınlık yolunda, bugüne kadar büyük onur ve hassasiyetle yerine getirdiğimiz kutsal vazifemizi, bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla yerine getirmeye devam edeceğiz.

Ruhun şad olsun…”