17.01.2019

Kazandığı Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonluklarıyla göğsümüzü kabartan milli güreşçimiz Taha AKGÜL, beraberindeki heyet ile birlikte Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek bağışta bulundu.

Vakfımıza yapmış olduğu bağışa istinaden Taha AKGÜL’e Genel Müdürümüz E. Tümg. Yaşar Bal tarafından bronz madalya ve beratı takdim edildi.

Takdim töreninde açıklamalarda bulunan E. Tümg. Yaşar BAL, “Milli güreşçimiz Taha AKGÜL gibi güzel insanların bağışlarıyla Mehmetçik Vakfı, şehit, gazi ve engelli Mehmetçik ailelerine maddi-manevi desteğini sürdürmektedir. Taha AKGÜL kazandığı uluslararası başarılar ile hepimizin göğsünü kabartmıştır. Kendisine yaptığı bağıştan ötürü şehit aileleri, gaziler ve tüm Mehmetçikler adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Takdim edilen berat ve plaket için teşekkür eden Taha AKGÜL, “Ülkemiz ve bizlerin güvenliği için canları pahasına mücadele eden Mehmetçiklerimiz için ne yapabiliriz dedik. Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Mehmetçik Vakfına bağışta bulunmak istedik. Bu bağışın doğru yerlere ulaşacağına eminim” diye konuştu.