17.05.2017

 

 

TSK Mehmetçik Vakfı, gücünü aldığı yüce Türk Milletine 35 yıldır hizmet etmenin gururunu yaşıyor. 

35’inci kuruluş yıldönümü dolayısı ile Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü E. Tümgeneral Yaşar BAL ile beraberindeki Vakıf yöneticileri ve çalışanlarından oluşan heyet, 17 Mayıs Çarşamba günü Anıtkabir’i ziyaret etti. Mozoleye çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından Genel Müdür Yaşar BAL, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

‘’Aziz Atam, 
Yüce milletimizin teveccühü ve fedakârlıklarıyla gün geçtikçe büyüyen ve güçlenen Mehmetçik Vakfı ailesi olarak, 35’inci kuruluş yıl dönümümüz münasebetiyle bir kez daha huzurlarınızdayız. 

Geçmişi zaferlerle dolu ordumuzun kahraman evlatları Mehmetçiklerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de destan yazmaya devam etmekte ve bizler de,  sizin ifadenizle “Dünyanın hiçbir ordusunda kendisinden daha temiz yürekli ve daha sağlam bir askere rastlanılmayan” Mehmetçiklerimize hizmet etmekten gurur duymaktayız.

Tam 35 yıldır gösterdiğimiz titiz çalışma ve gayretle, şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin aileleri ile malul Mehmetçiklerimize ve onların çocuklarına maddi/manevi destek olduk. Kahraman Mehmetçiklerimize ve ailelerine en iyi şartları sağlamayı kendimize amaç edindik. 

İlkelerinizin ışığında ve aydınlık yolunda sarf ettiğimiz gayretlerimizi bundan sonra da aynı amaç doğrultusunda ve kararlılıkla sürdüreceğiz. 

Ruhun şad olsun…’’