İştiraklerimiz

TURKTIPSAN AŞ

TURKTIPSAN, 21 Mayıs 2002 tarihinde Limitet Şirket olarak kurulmuş ve 29 Temmuz 2002 tarihinde TSK yararına faaliyet gösteren beş vakfın ortak yatırım kararı ile Anonim Şirkete dönüştürülmüştür. 2003 Nisan ayından itibaren şirketin ortakları TSK Güçlendirme Vakfı, TSK Elele Vakfı, TSK Dayanışma Vakfı, TSK Mehmetçik Vakfı ve TSK Eğitim Vakfı'dır.

TURKTIPSAN; Ülkemizin ulusal ihtiyaçları doğrultusunda, ülke ekonomisine katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak üzere, öncelikli olarak sağlık sektöründen başlayarak endüstriyel, ticari parenteral solüsyonlar üretmek amacıyla faaliyetine başlamıştır.

GÜLSAV PAZARLAMA DAĞITIM AŞ

Türk Silahlı Kuvvetleri yararına faaliyet gösteren  vakıfların ortak olduğu bir dağıtım ve pazarlama anonim şirketidir. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde kantin işletmeciliği faaliyetine devam etmektedir.

HAVELSAN TEKNOLOJİ RADAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (HTR)

Havelsan Teknoloji Radar Sanayi ve Ticaret AŞ (HTR) 1990 yılında TRS 22XX uzun menzilli mobil hava arama radarlarının Türkiye'de üretimini yapmak amacıyla Türk-Fransız ortak girişimi olarak kurulmuş olup Thales hisselerinin Şubat 2001 tarihinde HAVELSAN AŞ'ne devri ile milli bir kuruluş haline gelmiştir. HTR bir HAVELSAN ve TSKGV (Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı) şirketidir.

HTR, radar sistemleri, tüm faaliyetlerini yüksek seviyeli kalite standartlarında gerçekleştirmekte, kablaj tasarım / üretim, yazılım geliştirme ve elektronik güvenlik sistemleri konularında da faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirkete TSK Mehmetçik Vakfının yüzbinde bir oranında iştiraki bulunmaktadır.
(Ayrıntılı bilgi için:www.htr.com.tr)

SON HABERLER