17.03.2017
 

TSK Mehmetçik Vakfı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde 17 Mart 2017 Cuma Günü TED okulları Lise Binası’nda gerçekleştirilen tanıtım etkinliği vesilesiyle gençlerle bir araya geldi.

 Tanıtım etkinliğini organize ederek Mehmetçik Vakfı’nı davet eden PDR Uzmanı Tijen YÜCESOY, etkinliğe katılımı sebebiyle Mehmetçik Vakfı adına Genel Müdür E. Tümgeneral Tamer BÜYÜKKANTARCIOĞLU’na teşekkür ederek, kürsüye davet etti.

 Tanıtım brifingi öncesinde etkinliğe katılan gençlere hitaben konuşan BÜYÜKKANTARCIOĞLU, Atatürk’ün Türk Ordusuna yolladığı, ‘’Neferlere’’ başlıklı telgrafına değinerek, ‘’Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir. Her zaferin mayası sendedir. Kanaatinle, imanınla, itaatinle hiçbir korkunun yıldıramadığı demir gibi pak kalbinle düşmanı nihayet alt eden büyük gayretin için minnet ve şükranımı söylemeyi nefsime en aziz bir borç bildim’’ sözüyle Mehmetçik’in zaferler kazanılmasındaki rolünü hatırlattı.

 Konuşmasının ardından Mehmetçik Vakfı hakkında bilgi veren Müdür E. Tümgeneral Tamer BÜYÜKKANTARCIOĞLU konuşmasının sonunda, etkinliğe katılan gençlere Vakfın tanıtım filmlerini izletti.

 Tanıtım filmlerini büyük bir dikkatle izleyen ve brifingin sonunda coşkularını alkışlayarak gösteren gençlere, çıkışta Mehmetçik Vakfı Dergisi hediye edildi.